הסטודיו של שיר
סטודיו לציור, לאמנים בכל הרמות והגילאים
   
שיר ברייר
סטודיו לציור, לאמנים בכל הרמות והגילאים בכפר סבא

מי אני?

נעים להכיר, אני שיר. ילידת 1987, מאיירת ומדריכה לציור וקומיקס. בוגרת המכללה הישראלית לאנימציה וסטודנטית לשעבר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. חצי שנה לאחר פרישתי מבצלאל פתחתי סטודיו לציור, והיום הוא בית חם לאמנים בכל הרמות והגילאים, לפיתוח טכניקות והרגלי התמודדות עם בעיות אמנים נפוצות: ביקורת עצמית, מחסומי יצירה ועוד, באוירה נינוחה וביתית. בסטודיו שלי ישנם אוסף של ספרות מקצועית ומנגה לדפדוף חופשי, ציוד וחומרי יצירה מכל הבא ליד ושני חתולים רגועים, חברותיים ומעוררי השראה.
אני מלמדת ילדים ובוגרים איך להיות אמנים שהם קודם כל בני אדם. לשמר את היצירתיות, המוטיבציה והשפיות זהו אתגר שהרבה אמנים מתמודדים מולו, ואני רוצה לתת מזמני ומניסיוני האישי בנושא כדי להפוך את התהליך היצירתי של כל אחד מתלמידי להתפתחות בריאה של הנפש, כמו של מיומנות היד האוחזת בעיפרון.
ציור בפרט ויצירה בכלל הם כלים לביטוי עצמי, ומכיוון שאנו משתנים עם הזמן יש לחדד וללטש את הטכניקות שלנו עם הזמן, על מנת שימשיכו לבטא את מי שאנחנו.
אני מתמחה בציור ובמיוחד בתחום המנגה – קומיקס יפני. הרבה מוסדות ללימודי אמנות בארץ יביעו סלידה מן התחום הזה, למרות שיש בו הרבה סגנונות ותתי ז’אנר שונים וכל כך הרבה מעריצים מקהילות שונות ומשונות – נאמר עליו כי הוא חדגוני ו”לא מיוחד”. אני באופן אישי חושבת שדעתם של אנשים כאלו היא מיושנת ושמרנית, ומטרתי היא לעודד את אוהבי המנגה והאנימה בארץ לצייר את מה שבוער בהם לצייר – ומשם להמשיך להתפתח הלאה. אמן טוב בעיני לא צריך לדעת לעשות הכל – המינימום הוא לאהוב את מה שאתה עושה ולהמשיך להשתפר בו.
הדגש בקורס שאני מעבירה הוא על למידה עצמאית ויומיומית כאשר הלמידה בקורס מהווה נקודת מפגש בין אמנים וסגנונות שונים, מקום בטוח לקבל ולתת בו ביקורת בונה ולהתפתח בעזרת פידבקים ויצירה משותפת, למידה מאחרים ושימור יצירתיות ומוטיבציה כדי להמשיך להתאמן בבית.

 

 

המוטו שלי:

כשרון אינו מולד, אלא נרכש. כלומר, בשביל להיות אמנים אתם רק צריכים לרצות את זה מספיק, לעשות את זה, ולהתמיד.

 

 

ליצירת קשר: 052-622-7448
  א' - ש' - 20:00 - 08:00- לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי.